Uczennica przedstawiająca prawa dziecka- prawo do życia i rozwoju

Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka

W ramach szkolnych obchodów Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka nasi utalentowani ósmoklasiści Jakub Burzydło i Julia Klimczyk przygotowali dla swoich koleżanek i kolegów świetne prezentacje wraz z omówieniem.

Wspólne świętowanie i klasowe pogadanki miały na celu propagowania praw dzieci i edukacji na ten temat. Rozmawialiśmy o "Konwencji o Prawach Dziecka", której inicjatorami i współtwórcami byli prawnicy z Państwowej Akademii Nauk. Zostali oni zainspirowani myślą Janusza Korczaka, który jako pierwszy apelował o podmiotowe traktowanie najmłodszych. "Konwencja o Prawach Dziecka" jest najbardziej rozpowszechnionym dokumentem dotyczącym praw człowieka. Podpisały go wszystkie państwa na świecie i prawie wszystkie ratyfikowały, Polska w 1991 r.