Pasowanie pierwszoklasistów na czytelnika

Pasowania pierwszoklasistów na czytelnika, w przestrzeni bogatego szkolnego księgozbioru, dokonała Szanowna Pani mgr Małgorzata Kubicka.  Uczniowie klas pierwszych podczas uroczystości otrzymali książki, w tym „Pierwsze abecadło”.

Jest to antologia tekstów najlepszych polskich autorów dziecięcych, m.in.: M. Musierowicz, A. Onichimowskiej, R. Kosika, A. Fredry, J. Twardowskiego, D. Terakowskiej i innych, w opracowaniu graficznym wybitnej ilustratorki Iwony Chmielewskiej. Pasowani czytelnicy otrzymali również broszurę pt. „Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem”. Jest to poradnik dla rodziców i opiekunów podpowiadający, jak wspierać dziecko w nauce czytania, zawierający zbiór pomysłów na zabawy dla dzieci i aktywności związane z tekstami z książki. Natomiast kreatywny alfabet to plakat z literami do wycinania, który ma wspomóc naukę alfabetu i czytania.  Życzymy, niedającej się z niczym porównać, przygody z książkami! Przygody, trwającej całe życie!