Profilaktyka zdrowia z Sanepidem

Brawo "Dziesiątka".... Zajęcia z zakresu profilaktyki zdrowia we współpracy z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Sosnowcu. Celem wspólnych działań jest promowanie zasad higieny osobistej wśród dzieci, w tym prawidłowego mycia rąk, w celu zapobiegania chorobom zakaźnym przenoszonym drogą kropelkową,

ze szczególnym uwzględnieniem profilaktyki zakażeń wirusa SARS-CoV-2 i grypy. W trakcie edukacyjnej prezentacji multimedialnej „Szkoła mycia rąk Elli i Maxa. Mycie rąk jako niezapomniane doświadczenie” dzieci uczą się, co to są bakterie i zarazki, gdzie je można znaleźć, czym są mikroorganizmy, co to jest właściwa higiena, dlaczego należy dokładnie wycierać ręce i poznają „4 kroki prawidłowego mycia rąk”. Po zajęciach teoretycznych uczniowie podczas ćwiczeń warsztatowych stosują nabytą wiedzę i umiejętność m.in. prawidłowego mycia rąk w umywalce. W trakcie projektu prozdrowotnego dzieci kolorują obrazki i rozwiązują testy na kartach pracy dotyczące higieny osobistej, profilaktyki zdrowia. uczniowie zapoznają się także z bohaterami opowiadania "Szkoła mycia rąk Elli i Maxa". Bohaterowie również są uczniami szkoły podstawowej i uczą innych, jak dbać o właściwą higienę rąk. Uczestnicy programu profilaktycznego otrzymali dyplomy ukończenia ,,Szkoły mycia rąk Elli i Maxa" oraz kolorowe zakładki do książek.