Program Ratujemy i uczymy ratować

Realizacja programu Ratujemy i Uczymy Ratować we współpracy ze szkolnym koordynatorem Szanowną Panią mgr Joanną Lewandowską-Magierą. Podczas zajęć, łączących praktykę z teorią,

uczniowie utrwalają zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, uczą się układania w pozycji bocznej bezpiecznej, trenują uciski ratownicze, korzystając również z książeczki, zawierającej potrzebne informacje i instrukcje ratownicze. Jednak poznanie zasad pierwszej pomocy to nie wszystko, gdyż na podjęcie przez świadków zdarzenia działań ratujących życie ogromny wpływ ma również m.in. postawa, pewność co do swoich umiejętności, czy obawy, które często nam towarzyszą. Dlatego uczniowie wraz z nauczycielami systematycznie oswajają się z tak ważnymi zagadnieniami, utrwalając właściwe nawyki, by pierwsza pomoc stała się czymś naturalnym.