Warsztaty "Świat dinozaurów"

W ramach współpracy szkoły z Uniwersytetem Śląskim uczniowie biorą udział w warsztatach "Świat dinozaurów" prowadzonych przez Wydział Nauk o Ziemi.

Wspólny projekt obejmuje zwiedzanie wystawy poświęconej dinozaurom i ich przodkom, zajęcia w pracowni dydaktycznej z figurkami dinozaurów, pogadankę naukową z wykorzystaniem narzędzi multimedialnych, quiz o dinozaurach. Ponadto uczniowie poznają ogródek meteorologiczny, o którym m.in. uczą się i rozmawiają na szkolnych innowacyjnych zajęciach warsztatowych. Na zakończenie warsztatów uczestnicy otrzymują wylosowany pamiątkowy magnes z dinozaurem. Serdecznie dziękujemy Uniwersytetowi Śląskiemu za wspieranie nauczycieli w szkolnych działaniach dydaktycznych i wychowawczych.