Z wizytą w Pałacu Dietla

Nasz kolejny szkolny, historyczny przystanek. W ramach edukacji regionalnej nasi uczniowie wraz z nauczycielami i pasjonatami historii, Szanowną Panią mgr Mariolą Sochańską i Szanownym Panem mgr. Mirosławem Posikatą, odwiedzili pochodzący z XIX wieku, dawny Pałac Dietla,

jeden z najbardziej okazałych obiektów Sosnowca i Zagłębia. To wyjątkowe na mapie naszego miasta miejsce po kilkunastu latach konserwacji i remontu, odzyskało swój dawny, utracony w mrocznych, powojennych latach, blask/ Uczniowie, dzięki wspaniałym edukacyjnym przewodnikom, pogłębiali historię związaną z powstaniem, funkcjonowaniem oraz twórcami, zasłużonymi dla historycznej karty naszego miasta. Dziękujemy organizatorom za wartościową współpracę oraz wspólne kształtowanie postaw lokalnego patriotyzmu, lokalnej tożsamości.