Zajęcia "Antek na diecie..."

Z radością przyjęliśmy podziękowania za współpracę w ramach innowacyjnych zajęć edukacyjnych pt. ,,Antek na diecie – nasz przyjaciel z PKU’’. Projekt realizowany jest w wybranych szkołach podstawowych, w których uczą się dzieci z Fenyloketonuri.

Pani Dyrektor Szkoły złożyła podziękowania za cenną współpracę i wsparcie w szkolnej realizacji projektu Szanownym Paniom Wychowawcy mgr Joannie Magierze i Pielęgniarce mgr Stanisławie Stryjak. Głównym celem kampanii prowadzonej w porozumieniu ze Stowarzyszeniem Dr.Max Zdrowie jest zwiększanie świadomości wśród młodych ludzi oraz wskazywanie, czym jest Fenyloketonuria. Projekt prowadzony jest w formie zajęć teoretycznych i warsztatów prowadzonych przez specjalistów w tym zakresie. Podczas spotkań uczniowie dowiadują się, czym jest Fenyloketonuria, także w kontekście diety osoby dotkniętej chorobę metaboliczną, poznają składy i wartości witamin. Brawo Kochani za wszelki trud edukacyjny i wychowawczy!!!