Zespół wsparcia edukacyjnego dla uczniów z Ukrainy

Bądźmy razem. Czeka nas, dorosłych, ważna, często niełatwa praca w zakresie m.in. adaptacji, nauki nowego języka. Rodzice, Opiekunowie, możecie do nas po prostu przyjść, także ze swoim dzieckiem. W ramach naszego zespołu wsparcia edukacyjnego wspólnie ustalimy zakres potrzeb dla Waszego dziecka, aby minimalizować negatywne skutki, bariery językowe i inne problemy wynikające z nagłej zmiany rzeczywistości.

Wiele ważnych wartości zostało Wam gwałtownie odebranych, dlatego naszym etycznym obowiązkiem jest edukacyjna i wychowawcza pomoc, wzajemna empatia, zrozumienie, wsparcie. Jest to szczególnie cenny etap cywilizowanego wychowywania naszych dzieci, w mądrości, w szacunku do drugiego człowieka, niezależnie od różnic kulturowych, językowych, niezależnie od pochodzenia.