Fotorelacja ze szkolnego "Laboratorium przyszłości"!

fb180

Budowa oryginalnych, ciekawych konstrukcji z klocków Abilix Krypton według własnych wizji, wyobraźni uczniów klas czwartych.

fb179

Budowane Roboty Abilix przez uczniów kl. 5c.

fb177

Budowane Roboty Abilix przez uczniów kl. 5b

fb178

Prezentujemy wykonane przez uczniów kl. 5a Roboty Abilix.

fb175

Wykorzystując długopisy 3D piątoklasiści na zajęciach techniki w okresie przedświątecznym wykonywali ozdoby bożonarodzeniowe. W kontekście kształcenia kulturowego samodzielnie tworzyli także, znane na całym świecie, obiekty architektoniczne. Wśród uczniów największą popularnością cieszyła się Wieża Eiffla.

Może być zdjęciem przedstawiającym 3 osoby i ludzie uczą się

Czwartoklasiści doskonalą umiejętności przedmiotowe w posługiwaniu się długopisami 3D, wykazując się nie tylko wysoką sprawnością w ich obsłudze, ale również pomysłowością w zastosowaniu technologii "ręcznego druku 3D".

labprzyszlosci

Laboratoria Przyszłości to Program skierowany do szkół podstawowych oraz ogólnokształcących szkół artystycznych. Jego celem jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów. W ramach Programu szkoły otrzymają od państwa wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego niezbędnego do rozwoju umiejętności praktycznych wśród dzieci i młodzieży.

Kreatywne myślenie oraz obsługa narzędzi to jedne z podstawowych umiejętności decydujących o rozwoju cywilizacyjnym, gospodarczym i społecznym. Wzrost innowacyjności oraz rozwój technologiczny spowodował, że umiejętności matematyczne, w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii są dziś ważniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Laboratoria Przyszłości to kolejny krok w stronę wzmocnienia i uatrakcyjnienia dotychczasowego procesu zdobywania wiedzy i praktycznych umiejętności w tych obszarach przez uczniów.

W ramach Laboratoriów Przyszłości szkoły otrzymają wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego potrzebnego w kształtowaniu i rozwijaniu umiejętności manualnych i technicznych, umiejętności samodzielnego i krytycznego myślenia, zdolności myślenia matematycznego oraz umiejętności w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii, stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych, jak również pracy zespołowej, dobrej organizacji i dbania o porządek na stanowisku pracy oraz radzenia sobie w życiu codziennym. Pełen zakres wyposażenia możliwego do zakupienia z pozyskanych środków został ujęty w Katalogu wyposażenia. Więcej informacji o projekcie znajduje się TUTAJ>

Szkoła Podstawowa nr 10 im. Orła Białego w Sosnowcu  w ramach programu Laboratoria Przyszłości otrzymała wsparcie w postaci środków finansowych w łącznej wysokości 107 100, 00 zł.

Do dnia 21.04.2022  wydano 107 100, 00  zł na zakup wyposażenia wg poniższej specyfikacji:

1. Drukarka 3D Banach School + rolka filamentu + akcesoria
  2. Filament PLA Banach 3D