Bal Wolontariusza 2022

„Dla serc szlachetnych najwyższą rozkoszą, gdy drugim radość w niedoli przynoszą” - pisał Adam Asnyk. Wolontariusze zrzeszeni w Szkolnych Kołach Caritas Diecezji Sosnowieckiej, niosący na co dzień nieocenioną pomoc i wsparcie bliźnim, wzięli udział w Balu Wolontariusza.

Wydarzenie to jest szczególnym wyrazem podziękowania dla młodego pokolenia, które w ciągu całego roku poświęca swój czas, serce i zdolności, by pomóc najuboższym, samotnym, chorym, wykluczonym społecznie... Słowa wdzięczności i najwyższego uznania dla młodzieży, szkolnych opiekunów, dyrektorów i nauczycieli, wyrazili Organizatorzy uroczystości na czele z JE Księdzem Biskupem dr. Grzegorzem Kaszakiem.  My również z serca dziękujemy, za nieustanną obecność tam, gdzie człowiek potrzebujący, ubogi, uciekający przed złem...