Certyfikat szkoły Gdy gaśnie pamięć ludzka, dalej mówią kamienie - 13 grudnia 1981 - pamiętamy"

"Gdy gaśnie pamięć ludzka, dalej mówią kamienie - 13 grudnia 1981 - pamiętamy"

Certyfikat wojewódzkiego projektu zrealizowanego we współpracy z Kuratorium Oświaty w Katowicach pod kierunkiem Koordynatora Rejonu Śląsko-Dąbrowskiego Szanownej Pani mgr Agaty Boryki St. Wizytatora Delegatury w Sosnowcu.

Uczniowie brali udział w licznych działaniach przedmiotowych m.in. pokazie filmu "Nie zabierajcie mamy", lekcjach historii z wykorzystaniem materiałów edukacyjnych przygotowanych przez IPN, poświęconych stanowi wojennemu, wspólnym przygotowaniu szkolnego kącika patriotyczno-historycznego "40 lat po stanie wojennym" oraz konkursie. Szkolni koordynatorzy projektu, Szanowne Panie mgr Mariola Sochańska i mgr Beata Kwiecień uczestniczyły w wykładach w ramach spotkań "Odkrywamy historię Solidarności”. Na terenie szkoły zaprezentowano wystawę przygotowaną przez IPN "STAN WOJENNY 1981-83". Serdecznie gratulujemy i życzymy realizacji kolejnych edukacyjnych wyzwań.