Korczakowski Obcojęzyczny Konkurs Recytatorski

Z ogromną radością i dumą przyjęliśmy wiadomość z VI Liceum Ogólnokształcącego im. Janusza Korczaka w Sosnowcu o kolejnych edukacyjnych sukcesach i zwycięskich laurach dla naszych znakomitych, utalentowanych uczniów, Kuby i Małgosi.
Prestiżowy Korczakowski Obcojęzyczny Konkurs Recytatorski został rozstrzygnięty:
I miejsce – Jakub Burzydło Szkoła Podstawowa nr 10 im. Orła Białego w Sosnowcu,
II miejsce – Wiktoria Ciesielska Szkoła Podstawowa nr 21 w Sosnowcu,
III miejsce – Małgorzata Czechowska, Szkoła Podstawowa nr 10 im. Orła Białego w Sosnowcu.

Tematem tegorocznych zmagań, w niełatwej sztuce recytacji w językach romańskich, niemieckim lub angielskim, były podróże. Nasi uczniowie zmierzyli się ze swoimi, niezwykle zdolnymi i również fantastycznie przygotowanymi, rówieśnikami w kategorii - język niemiecki. Z całego serca gratulujemy uczniom pod kierunkiem nauczyciela Szanownej Pani mgr Renaty Maciejowskiej. Uroczyste wręczenie dyplomów i nagród odbędzie się w trakcie Dni Otwartych 8 kwietnia 2022 r. o godz. 16:00 w sosnowieckim Korczaku. Brawa dla uczestników i brawa dla organizatorów edukacyjnego wydarzenia.