Muzeum Medycyny i Farmacji Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach

Przygotowanie dobrych, szerokich kadr rozpoczyna się już w rodzinnym domu i w szkole podstawowej. Pierwsze ze spotkań naszych pasjonatów i prymusów ze znakomitą Prelegentką Szanowną Panią mgr Małgorzatą Stępień w Muzeum Medycyny i Farmacji Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.

To jeden z tych momentów w edukacyjnej drodze, który potwierdza jak ogromną wartością jest wiedza, nauka, badania naukowe wpływające na rozwój i postęp cywilizacyjny. Historia medycyny i farmacji w Zagłębiu Dąbrowskim to lekcja szacunku do zawodu nie tylko lekarza, farmaceuty, ale także nauczyciela. To lekcja ukazująca, jak bardzo ważny i potrzebny człowiekowi jest drugi człowiek, także w czasie zdobywania wiedzy, doświadczenia i praktyki zawodowej, czy w chwilach zagrożenia naszego zdrowia lub życia. Szkolnymi Koordynatorami współpracy ze szkołami i uczelniami wyższymi, instytucjami nauki, rozwoju i historii są Szanowne Panie mgr Beata Wawro i mgr Gabriela Kończak, doradca zawodowy. Serdecznie dziękujemy SUM za zaproszenie i zaplanowanie wspólnych działań zawodowych!