Troje uczniów z dyplomami

Nagrody dla zwycięzców i uczestników międzyszkolnego konkursu, którego organizatorem była "Dziesiątka"

W ramach projektu Genialne Szkoły oraz innowacyjnego propagowania niezbędnej do ratowania zdrowia i życia wiedzy o pierwszej pomocy przedmedycznej wraz ze świetnym nauczycielem edukacji dla bezpieczeństwa, Szanownym Panem mgr. Dawidem Drogoszem, zaprosiliśmy uczniów sosnowieckich szkół do wspólnych działań. Odzew przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania.

I miejsce zajęła Natalia Nowak, kl. VIII, Szkoła Podstawowa nr 9 im. Marii Konopnickiej w Sosnowcu, II miejsce zajął Artur Snela, kl. VIII, Szkoła Podstawowa nr 22 im. Agaty Mróz w Sosnowcu, III miejsce
Maja Jabłczyńska, kl. VIII, Szkoła Podstawowa nr 42 w Sosnowcu.

Wyróżnienie otrzymał Bartosz Koczewski, kl. VIII, Szkoła Podstawowa nr 42 w Sosnowcu. Serdecznie gratulujemy utalentowanym zwycięzcom i dziękujemy wspaniałym nauczycielom przygotowującym uczniów do konkursu. Jedną z podstawowych potrzeb człowieka jest poczucie bezpieczeństwa. Dlatego, aby prawidłowo i zdrowo funkcjonować w społeczeństwie, każdy z nas powinien wiedzieć co robić w sytuacji zagrożenia, w jaki sposób udzielić pierwszej pomocy.

Podstawowych czynności ratujących życie może nauczyć się każdy, warto więc rozpocząć taką naukę już w wieku kilku lat. Nabyte umiejętności i wiedza stwarzają dzieciom i młodzieży na równi z dorosłymi, możliwość niesienia pomocy czy szybkiego powiadomienia odpowiednich służb o sytuacji zagrożenia. Zatem zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa są dla sosnowieckich nauczycieli bardzo istotną sprawą zgodnie z realizacją m.in. założeń Programu Wychowawczo-Profilaktycznego. Na zdjęciu nasi uczniowie, uczestnicy konkursu Mariusz Wolski, Jakub Majcher oraz Piotr Karwacki