Szkolny konkurs z języka niemieckiego Ostern

Szkolny konkurs z języka niemieckiego „Ostern”. Rywalizowali ze sobą uczniowie klas siódmych i ósmych, pracując i bawiąc się w grupach zadaniowych. Celem konkursu było rozbudzanie i rozwijanie zainteresowań językiem niemieckim i krajami niemieckojęzycznymi, przybliżenie tradycji i zwyczajów wielkanocnych

niemieckiego obszaru językowego, zachęcanie i mobilizowanie uczniów do samodzielnej i systematycznej pracy, rozwijanie umiejętności posługiwania się narzędziami multimedialnymi oraz wyszukiwanie i selekcjonowanie informacji, umożliwienie uczniom zdobywania wiedzy poprzez doświadczenie, stworzenie płaszczyzny rywalizacji "fair play", promowanie aktywności fizycznej. Konkurs oparty był na metodzie dydaktycznej Stationenlernen; stacje nauki nazywane także w literaturze fachowej „podróżą z przygodami”. Zadania do rozwiązania oparte były na wielu metodach dydaktycznych, głównie aktywizujących i twórczych tj. gra dydaktyczna, praca z wykorzystaniem QR kodów, praca z materiałem ilustracyjnym, praca z tekstem, praca z materiałem autentycznym. Zwycięzcami zostali uczniowie klasy 7d, drugie miejsce zajęli uczniowie klasy 8c, trzecie 8b. Gratulujemy zwycięzcom oraz dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu za zespołowe zaangażowanie w wykonywane zadania i wspólną, dobrą zabawę.